Yüklenirken Lütfen Bekleyiniz...

Dünden Bugüne MİSTAV

1992
Tavukçuluk Sektöründe faaliyet göstermek üzere Ankara’da kuruldu. Üç yıl süreyle Tavukçuluk Üretimi ve Organizasyonu faaliyetlerinde bulundu.

1995
Manisa Tavuk Hastalıkları Araştırma ve Aşı Üretim Enstitüsü tarafından üretilen kanatlı aşılarının satışını üstlenerek kanatlı sektörüne sundu.

1998
İtalyan Formaster firması ile Türkiye ve birçok ülkeyi içine alan bir distiribütörlük anlaşması gerçekleştirdi ve Formaster Fumigant Tableti veteriner sektöre sunarak, Türkiye’ de muadilsiz ve biyogüvenlik konusunda gerek güçlü etkinliği gerekse kullanım kolaylığı açısından bir devrim yaratarak, dezenfeksiyon ve fumigasyon açısından çok önemli bir gereksinimin karşılanmasını sağladı.

2000
İtalyan Chemifarma firmasının Türkiye distribütörlüğünü alarak ürün çeşitliliğini arttırdı ve aynı zamanda Avrupa Birliği standartlarında üretilmiş GMP, GLP ve GDP sertifikalarına sahip, farklı, kaliteli, kanatlı sektörünün gereksinimlerini karşılayan birçok ürünü sektörün hizmetine sundu.

2011
Formaster Fumigant Tablet formulasyonundaki değişiklikle, ürünü, biyosidal ürün olarak Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlandırdı.

Zengin ürün portföyü ile ihracat çalışmalarına başladı.

2012
Yem Katkı Üretim Tesislerini faaliyete geçirdi.

2013
Büyükbaş ürünleri sektöre sunmaya başladı.

Polonya firması Chemprof’un Türkiye temsilciliğini alarak ECO 100’ü sektörün hizmetine sundu.

2014
İspanyol firma ITPSA ile imzaladığı anlaşma ile Salmosan’ı ürün portföyüne ekledi.

2015
Sektörün sıklıkla karşılaştığı bir problem olan hayvan akarları üzerinde etkili olan AKARSİD’i hizmete sundu.

ASO 2. Organize Sanayi Bölgesi, Sincan/Ankara’da inşa edilen veteriner ilaç, yem katkı üretim ve depo tesislerini yıl içerisinde hizmete geçirmeyi planlıyor.